top of page
logo meisje groot.png

Vakıf Bilgileri

genel vakıf bilgileri

Kurum adı:

Kayıt numarası (RSIN):

NL Ticaret Odası numarası (KVK) :

Hedef:


Yönetmenlerin isimleri ve görevleri:


Ücretlendirme Politikası:

İletişim detayları:

Uçurtma Vakfı (kullanılan) Stichting Ucurtma (kayıtarda)

859875982

74386514
 

Vakfın amacı eğitim ve bilgiyi desteklemek ve yaygınlaştırmak, yoksullukla mücadele etmek ve uluslararası düzeyde yardıma ihtiyacı olan kişilere destek sunmaktır. Vakıf ayrıca yukarıda belirtilen hedefle en geniş anlamda ilgili olan veya ona yardımcı olabilecek tüm diğer eylemleri gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.
 

1. Naciye Bahadir görevi 'Yönetim Kurulu Başkanı';

2. Sultan Parlak görevi 'Sekreter / Sayman';

3. Hatice Pehlivan görevi 'Kurul Üyesi';

4. Esra Tunca  görevi 'Kurul Üyesi'.

Direktörler, aşırı olmayan huzur hakkı dışında, çalışmaları için herhangi bir ücret almazlar. Görevlerini yerine getirirken yaptıkları masrafları geri alma hakkına sahiptirler.
- Naciye Bahadır (iletişim kişisi)

- Feijenoordhaven 39, 3071 RH Rotterdam (posta adresi)
- ucurtmavakfi@hotmail.com (mail adresi)
- +31619935991 (telefon numarası)

Politika Planı içerik (Hollandaca):

1.  Genel bilgiler ve yönetim

2. Amaç ve faaliyetler

3. Gelir elde etme yöntemi

4. Varlık yönetimi ve kullanımı

5. Finansal görünüm 2023

6. Finansal prognoz 2024

politika planı

mannchenalgemenegegevens.png
mannchenbeleidsplan.png

2023 yılında gerçekleştirilen faaliyetler:

faaliyetler

Gerceklestirilen faaliyetler 2023.png
mannchenactiviteiten.png

*Okullara alınan hikaye kitapları okulların oluşturduğu kitap listelerine göre alınmaktadır. Hediye edilecek kitap sayısı yöneticiler tarafından ve okulun durum ve mevcut kitap sayısına dayanarak belirlenmektedir. 

 

** Kırtasiye paketleri ziyaret edilen okullardaki  ekonomik düzeyi düşük öğrencilere hediye edilmektedir. Okullar tarafından belirlenen ekonomik düzeyi düşük olan öğrencilerin sayısı tahsil edilmektedir. Paketlerin içeriği genelde (isteğe göre değişim gösterebilmektedir) şu şekilde: 3 defter (çizgili, kareli, resim), kalem açacak, silgi, cetvel, tutkal, yapıştırıcı bant, dolma kalem, kurşun/başlık ve renkli kalemler. Paketlerin tutarı proje, zaman ve durum itibari ile değişiklik gösterebilmektedir.

 

*** Kütüphane inşası esnasında bir okulun boş bir alanına sıfırdan bir kütüphane inşa edilmektedir. Bu kapsamda duvarlar boyanmakta, mobilyalar alınıp kurulmakta, hikaye kitapları tedarik edilmekteve sıcak renkli bir ortam oluşturulmaktadır. Öğrenci sayısına göre mobilya ve hikaye kitaplarında adet sayısı ve kütüphane büyüklüğü değişiklik gösterebilmektedir.

**** Dezavantajlı (köy) ilk ve/veya ortaokulu öğrencilerine eğlenceli ve eğitici etkinlik düzenlenmektedir. Bu kapsamda palyaçolu ve kostümlü anismayon ekibi ve spor günleri ile çocuklara eğlenceli etkinlik düzenlenmektedir.

***** Ekonomik düzeyi düşük olan ailelere gıda, et ve temizlik paketleri ile destek sağlanmaktadir. Paketlerin içeriği genelde (isteğe göre değişim gösterebilmektedir) şu şekilde: ayçiçek yağı   2L, domates salçası , un 2 kg, süt 1L, yumurta 15li, pirinç 2,5 kg, kırmızı mercimek 1kg,  nohut 1kg, kuru fasülye  1 kg, makarna 2 çeşit, çorba 2 çeşit, siyah çay, toz şeker 2 kg, tuz 0,75 kg, bisküvi 4lü, piliç sosis 0,5 kg, kıyma 0,8 kg,        kuşbaşı 0,8 kg, bulaşık deterjanı 750 ml , yüzey temizleyici 1500 ml, toz çamaşır deterjanı (33) 5 kg. Paketlerin tutarı proje, zaman ve durum itibari ile değişiklik gösterebilmektedir.

mannchenuitgeoefendeacitiviteiten.png

Mali tablo 2023 içerik (Hollandaca):

1. Bilanço 31 Aralık 2023

2. Kâr ve zarar raporu 2023

3. Açıklama Bilanço 31 Aralık 2023

4. Açıklama Kâr ve zarar raporu 2023

finans

Hayaller buluşsun gökyüzüyle..

mannchenjaarrekening.png
bottom of page